Drewniane ściany 3D Citywall to rewolucja w kreowaniu oryginalnych wnętrz.

Od kilku lat nieprzerwanie w polskich wnętrzach triumf święci ściana z cegły, prawdziwa królowa stylu industrialnego. Kreatorzy wnętrz szybko zauważyli jednak, że we współczesnych aranżacjach istnieje potrzeba przełamania chłodu modernizmu z jednoczesnym zachowaniem jego niepowtarzalnego charakteru. Oczywistą odpowiedzią na te oczekiwania jest drewno, które do każdego pomieszczenia wnosi ciepło i kameralny nastrój. Nieoczywistym rozwiązaniem jest natomiast… drewno na ścianie!

Deseczki wykonane są z naturalnego drewna dostępnego w trzech gatunkach i dwóch klasach sortowania. Są łatwe w montażu i umożliwiają całkowitą dowolność kreacji własnej niepowtarzalnej ściany. A co najważniejsze – zainstalowanie ściany Citywall nie wymaga żadnego remontu, burzenia czegokolwiek czy nawet przestawiania mebli. W każdej chwili można zamontować deseczki samodzielnie, kierując się wskazówkami, które przygotowaliśmy wraz z naszymi fachowcami.

Każda deszczułka jest unikatowa. Zestaw deseczek składa się z elementów, które różnią się od siebie grubością (2, 4 i 6 mm) umożliwiającą uzyskanie niepowtarzalnego i intrygującego efektu 3D. Deseczki są olejowane. Jest to produkt na wiele, wiele lat.

Montaż

Wymagane narzędzia:

  • ołówek,
  • metrówka,
  • poziomica,
  • wyciskarka do kleju,
  • ręczna piła.

Przygotowanie podłoża:

  1. Przygotować narzędzia.
  2. Sprawdzić podłoże – musi być dokładnie wygładzone.
  3. Na podłożu wyznaczyć linię przy pomocy poziomicy. Dopasować krawędzie deseczek do linii. Układać od dołu do góry.

Klejenie:

Aby uzyskać optymalną wytrzymałość klejenia, należy używać elastycznego kleju poliuretanowego (np. Soudalflex 40FC lub Sikaflex -11FC). Deseczki należy przyłożyć do podłoża, wyrównać i docisnąć. Układać, zaczynając od góry. Przy klejeniu należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa podanych przez producenta kleju. Nie zaleca się klejenia na płytę kartonowo-gipsową oraz powierzchnię pomalowaną farbą.

1. Należy przygotować do pracy wszystkie niezbędne narzędzia.

2. Klej należy nałożyć bezpośrednio na deszczułkę wzdłuż jej górnej i dolnej krawędzi.

3. Deseczki należy układać, zaczynając od dołu, zmierzając ku górze. Należy przy tym uważać, aby między pojedynczymi deseczkami nie powstawały szczeliny. W zależności od zamierzonego efektu należy używać deseczek o różnej grubości.

4. Drugi rząd deseczek należy układać naprzemiennie. W tym celu deseczkę należy odpowiednio dociąć. Deseczki można docinać przy pomocy standardowej piły.